موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

لاتاری گرین کارت آمریکا (Diversity Immigrant Visa Program)

لاتاری امریکا

آنچه در این مقاله میخوانید:

GREENCARD LOTTERY

2025

ثـبـت نـام لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2025

0 days 00 hr 00 min 00 sc

در لاتاری گرین کارت آمریکا، کشور آمریکا به صورت تصادفی بین متقاضیان از کشورهای مشخصی که معمولاً نرخ مهاجرت به آمریکا در آن‌ها پایین است، گردهم می‌آورد و به برندگان که معمولا 50.000 نفر می باشند، اجازه مهاجرت قانونی به آمریکا را می‌دهد. این یک راه مهاجرتی است که در کنار قانونی بودن بسیار ساده و ارزان، شما را به هدفتان نزدیک میکند، این برنامه به طور سالیانه برگزار می‌شود و برای شرکت در آن نیاز به شرایط خاصی دارید که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است:

شرایط شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا

هرساله اداره مهاجرت آمریکا لیستی از کشورهای مجاز به شرکت در این برنامه را در سایت مخصوص به خود منتشر میکند. معمولا کشور ایران جزو آن کشورها میباشد. 

برای شرکت در لاتاری مهاجرتی آمریکا، حداقل دارای مدرک تحصیلی دبیرستانی یا تجاری معادل با آن باشید، همچنین باید دارای حداقل 2 سال سابقه کاری در یکی از شغل‌های مشخصی باشید که در لیست شغل‌های ویژه قرار دارد و قادر به تایید امنیتی هستید.

در صورتی که واجد این شرایط باشید و برنده لاتاری شوید، باید مراحل مهاجرتی خود را از طریق سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور خود شروع کنید.

لطفا توجه داشته باشید که شرایط مهاجرت و لاتاری مهاجرتی آمریکا در آینده ممکن است تغییر کند. بهتر است همیشه به منابع رسمی مربوط به این موضوع مراجعه کنید.

تاریخ ثبت نام لاتاری آمریکا

تاریخ ثبت نام لاتاری هر ساله تغییر می کند امسال از 12 مهر ماه 1402 (4 اکتبر 2023) تا 16 آبان 1402 (7 نومبر 2023) در سایت رسمی مربوط به لاتاری اعلام شده است. اگر قصد شرکت در لاتاری آمریکا را دارید حتما با یک موسسه قابل اعتماد مشورت شود توصیه ما به شما مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی andisheco می باشد. ثبت نام متاهلین از طریق این لینک و ثبت نام مجردین از طریق این لینک توسط مشاورین ما انجام میشود.

بعد از تکمیل کردن فرم ثبت نام، کدی که به هر شخص اختصاص می دهند را در محلی مطمئن نگهداری کنید چون در زمان اعلام نتایج برای بررسی وضعیت ثبت نام به آن احتیاج دارید و بدون آن امکان بررسی وجود ندارد.

تمام اطلاعات وارد شده باید برای یک شخص حقیقی باشد و اگر ثبت نامی دو بار صورت گیرد آن شخص از قرعه کشی لاتاری آن سال محروم می شود. 

مدارک مورد نیاز برای شرکت در لاتاری آمریکا

برای ثبت نام در قرعه کشی ویزای گرین کارت آمریکا یا همان لاتاری گرین کارت، به مدارک زیر نیاز دارید:

  1. پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید معتبر و دارای تاریخ کافی باشد. همچنین خالی بودن صفحات پاسپورت نیز مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند. گزینه مدرک پاسپورت از سال 2019 وارد لیست مدارک مورد نیاز لاتاری شده است.
  2. عکس جدید: شما باید یک عکس جدید با پس زمینه سفید ارائه دهید. این عکس باید مطابق با راهنمایی‌های وزارت امور خارجه آمریکا باشد و همچنین اجباری در پوشش برای خانم ها وجود ندارد.
  3. ایمیل: برای ثبت نام لاتاری، باید ایمیل شخصی و معتبر خود را وارد کنید. در صورت قرار دادن ایمیل اشتباه، در صورت برنده شدن در لاتاری، از مطلع شدن آن بی خبر خواهید ماند.
  4. شماره تماس: برای لاتاری نیاز به وارد کردن شماره تماس دارید.
  5. تحصیلات: باید حداقل  دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس یا مدرک بالاتر داشته باشید. این گزینه تنها در زمان بعد از برنده شدن در لاتاری مورد نیاز است.
  6. مشخصات تولد: شما باید محل تولد، تاریخ تولد و نام پدر و مادر خود را وارد کنید.
  7. اسم تمامی اعضای خانواده مثل فرزند، همسر باید در فرم لاتاری نوشته شوند.

مدارکی که دکتر شد، مهمترین مدارکی هستند که برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا لازم است، اما ممکن است در صورت تغییر قوانین و مقررات در سال های پیش رو، لازم شود که مدارک دیگری نیز درخواست شود.

هزینه ثبت نام لاتاری

برای شرکت در لاتاری آمریکا باید وارد سایت رسمی لاتاری آمریکا شده و مراحل مربوطه را طی کنید و در نهایت ثبت نام را انجام دهید. برای ثبت نام آنلاین در سایت رسمی لاتاری هزینه ای دریافت نمیشود. 

هزینه شرکت در لاتاری آمریکا

اما با توجه به اینکه انجام ثبت نام لاتاری بسیار حساس و نیاز به علم زبان انگلیسی دارد. ممکن است هر شخصی از عهده آن برمی آید و در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات، شانس خود را از دست دهد. بنابریان توصیه میکنیم حتما ثبت نام لاتاری را به دست افراد با تجربه بسپارید. موسسه مهاجرتی اندیشه کو هر ساله ثبت نام لاتاری را برای افراد مقیم ایران با هزینه بسیار مناسبی انجام میدهد.

جواب لاتاری چه زمانی اعلام میشود؟

جواب لاتاری گرین کارت آمریکا عموماً بعد از حدود شش ماه پس از تاریخ شروع قرعه‌کشی، یعنی در ماه مارس یا آوریل اعلام می‌شود. به عنوان مثال، برای قرعه‌کشی سال 2022، جواب‌ها در مارس یا آوریل 2022 اعلام خواهند شد. البته تاریخ دقیق اعلام جواب‌ها هر سال کمی متفاوت است و باید به سایت رسمی لاتاری گرین کارت مراجعه کنید.

چه افرادی میتوانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند؟

در قرعه کشی گرین کارت آمریکا افراد از کشورهای مختلف طبق لیست انتخابی با هر سن و کاری باشند میتوانند شرکت کنند چه کارگر ساختمانی چه مهندس و بیکار همگی مورد تایید می باشند.

بعد از برنده شدن لاتاری چه اقداماتی لازم است؟

بعد از مشخص شدن وضعیت شرکت کننده و انتخاب شدن وی، تمامی افراد باید فرم DS-260 که مربوط به رزرو وقت برای مصاحبه با سفارت رسمی آمریکا است را در اسرع وقت پر کرده و با مراجعه به سفارت در کشور خود مابقی مراحل تا اخذ ویزا را طی کنند، برای شناخت بهتر این مراحل به سایت  رسمی مربوط به لاتاری مراجعه فرمایید.

نکته

این موضوع را حتما به خاطر بسپارید که با انتخاب شدن، حتما ویزای شهروندی آمریکا به شما تعلق نمیگیرد؛ باید تمامی مراحل طی شود و توسط سفارت اعلام میشود.

همچنین هیچ ایمیلی توسط این موسسه به شرکت کنندگان ارسال نمیشود و تنها راه مشخص شدن وضعیت، چک کردن کد بعد از ثبت نام می باشد.

سوالات متداول شرکت در لاتاری آمریکا

تاریخ ثبت نام لاتاری آمریکا کی است؟

شما از 12 مهر تا 16 آبان فرصت دارید در این قرعه کشی شرکت کنید.

لاتاری آمریکا چه مزایایی دارد؟

با برنده شدن در لاتاری امریکا می توانید افراد خانواده تحت سرپرستی خود را با خود به آمریکا ببرید. برای شهروندی امریکا درخواست دهید. کد ملی آمریکایی به شما داده میشود. میتوانید به کشورهای مختلفی بدون ویزا سفر کنید. پروسه سریعی دارد و با برنده شدن نیاز به هزینه زیادی ندارد و همچنین اجازه کار در امریکا را دارید.

هزینه های لازم لاتاری آمریکا چیست؟

هزینه تکمیل فرم DS-260، تور سفارتی، معاینات پزشکی، پیکاپ پاسپورت، خرید بلیط و زندگی در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.