موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

ویزا کار پس از تحصیل
در کانادا

ویزا کار پس از تحصیل در کانادا

پیوستن به آینده‌ای خلاقانه و موفق در سرزمین فرصت‌ها

افرادی که در کانادا تحصیل کرده باشند می توانند پس از تحصیل خود مشغول به کار شوند و پس از مدتی کار کوتاه مدت، برای اقامت دائم این کشور اقدام به ثبت نام کنند. طبق آمار های دولت کانادا، بیش از ۶۰ درصد از دانشجویان این کشور پس از تحصیل خود در کانادا مشغول به کار شده و اقامت گزیدند. این روند مهاجرتی از مسیرهای مختلفی امکان پذیر است. کشور کانادا در هر فاز از این مسیرهای مهاجرتی از حضور متقاضیان مهاجرت از مسیرهای تحصیلی سود می برد. لذا تسهیلات فراوانی در راه این مسیرهای مهاجرتی وجود دارند که مهاجرت تحصیلی کانادا را جز جذاب ترین، مطمئن ترین و آسان ترین مسیر مهاجرتی قرار می دهد.

اما برای اینکه بتوانید در کانادا تحصیل کنید باید پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه ها و موسسات تحصیلی کانادا را داشته باشید. اگر بخواهید پس از تحصیل در کار کنید، مجوز کار پس از تحصیل یا PGWP (Post Graduate Work Permit) نیاز خواهید داشت. و اگر بخواهید پس از مدتی کار پس از تحصیل اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید، باید در یکی از برنامه های مهاجرتی فدرال یا استانی مانند سیستم اکسپرس انتری یا برنامه های مهاجرتی استانی اقدام به ثبت نام کنید. در این مقاله قصد داریم با فاز دوم این روال مهاجرتی تمرکز کنیم و مجوز کار پس از تحصیل ی PGWP را معرفی کنیم.

مجوز کار پس از تحصیل

نوعی مجوز کارِ آزاد به شمار می رود که به آن دسته از دانش آموزان یا دانشجویان بین المللی اختصاص پیدا می‌کند که در یکی از برنامه های تحصیلی در این کشور در هر مقطع تحصیلی منحصر به فردی فارغ التحصیل شده باشند. اشخاصی که واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل شناخته شوند و بتوانند آن را به دست بیاورند، این اجازه را به طور رسمی در اختیار خواهند داشت تا برای هر کارفرمایی، برای هر تعداد ساعت کاری و در هر کجای کشور کانادا مشغول به کار شوند.

مجوز کار پس از تحصیل معمولا بین هشت ماه تا سه سال اعتبار دارد و یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن تجربه کار در کانادا به شمار می رود. چرا که دارندگان آن هیچ محدودیتی در نوع کار نخواهند داشت و همانطور که اشاره شد، بسته به شرایط خود می توانند با شرایط کاری آزادانه ای به انجام هر کاری در کانادا مشغول شوند. زمانی که شخص متقاضی تجربه کار در کانادا به دست آورد، موقعیت های پرشمار و بسیار زیادی را در برابر خود خواهد گشود که در نهایت، منجر به دریافت اقامت دائم کشور کانادا خواهد شد.

در ادامه، برخی از نکته های قابل توجه و مهمی که در دریافت مجوز کار پس از تحصیل نقش بسیار مهم و پررنگی دارند را برایتان توضیح می دهیم.

گذرنامه معتبر برای ویزا کار پس از تحصیل در کانادا

در صورتی که گذرنامه شما تا شش ماه آینده منقضی می شود، حتما باید آن را با فاصله زیادی مانده به اپلای برای PGWP خود تمدید کنید. بنابراین، در اسرع وقت این کار را انجام دهید تا با مشکل خاصی در این روند مواجه نشوید و فرصت‌تان به اتمام نرسد. بدیهی است که مجوزها نمی توانند بیشتر از تاریخ انقضای گذرنامه اعتبار داشته باشند.

مجوز تحصیل معتبر و قابل اطمینان

درست مانند گذرنامه، در صورتی که اجازه تحصیل‌تان هم به زودی منقضی می شود و تا زمانی که برای PGWP خود اقدام می کنید، اعتبار ندارد، باید قبل از این که دوره تحصیل‌تان به اتمام می رسد، برای تمدید مجوز تحصیل خود اقدام کنید.

اخذ راحت ویزا کار پس از تحصیل در کانادا

پیش نیازهای دریافت مجوز کار پس از تحصیل کانادا برای دانش آموختگان کانادا

مجوز PGWP به دانشجو اجازه ی اقامت موقت و کار در خاک کانادا را می دهد و پیش نیاز های متعددی دارد. موارد زیر شرایط و پیش نیاز هایی هستند که متقاضی این ویزا باید داشته باشند:

  • متقاضی باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد.
  • متقاضی باید حداقل برای مدت ۸ ماه به صورت تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد.
  • متقاضی باید گواهی اتمام برنامه ی تحصیلی خود را ارائه دهد.
  • متقاضی باید در یکی از مؤسسات آموزشی زیر فارغ التحصیل شده باشد:
  • کالج ها یا دانشگاه های دولتی یکی از ایالت های کانادا یا مدارس آموزش فنی حرفه ای کبک.
  • کالج ها یا دانشگاه های خصوصی یکی از ایالت های کانادا که شرایطی مانند موسسات دولتی دارند.
  • موسسات آموزشی پس از دیپلم کبک که برنامه های آموزشی بیش از ۹۰۰ ساعته دارند و آموزش کار حرفه ای می دهند.
  • مدارس خصوص کانادایی که برنامه های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری ارائه می دهند.
  • متقاضی باید طی ۹۰ روز پس از اتمام تحصیل خود درخواست اجازه ی کار خود را ارائه دهد.
  • تحصیل متقاضی باید با مجوز قانونی اقامت و تحصیل انجام شده باشد.

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.