ویزا خود اشتغالی

کانادا

دریافت آسان ویزا خود اشتغالی با andisheco

روند کلی اخد ویزای خوداشتغالی

ویزا خود اشتغالی کانادا (Self-employed persons) برای مسیر مهاجرتی خوداشتغالی کانادا تدوین گردیده است و شامل افرادی می گردد که کسب و کار مستقل از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی دارند. افرادی همچون ورزشکاران و هنرمندان در زمره ی مخاطبین این مسیر مهاجرتی حساب می شوند. دقت نمایید که از سال 2018 برای کسب و کار های حوزه ی دامداری و کشاورزی مسیر و مهاجرتی جدیدی در دسته مسیرهای مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری ایالتی و فدرال تاسیس گردید است و دیگر در دسته خوداشتغالی محسوب نمی گردند.

فاکتورهای مهم برای خود اشتغالی در کانادا

دریافت ویزا خوداشتغالی

افراد زیادی ممکن است که به صورت کسب و کار های آزاد و خود اشتغالی در حال امرار معاش در کشور خود باشند. اما برای مهاجرت از مسیر خود اشتغالی به کانادا باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که ممیزی های سخت گیرانه ای برای افرادی که از این مسیر می خواهند اقدام نمایند انجام می گردد. شما باید در حوزه ی کاری خود واقعاً حرفه ای و متمایز باشید تا موفق به دریافت این ویزا گردید. 

andisheco راهنمای شما برای اخذ ویزا خود اشتغالی

داشتن مهارت و تجربه کاری کافی

برای اینکه بتوانید ویزا خود اشتغالی کانادا را دریافت نمایید باید سوابق کاری قابل توجه و تجربه ی کاری مناسبی برای ارائه داشته باشید. حداقل میزان تجربه ی کاری ای که پیش نیاز این ویزا است 2 سال قید شده است. اما این رقم تنها به عنوان پیش نیاز است و باید به این موضوع توجه نمایید که رقابت بالایی بر کسب این ویزا وجود دارد. لذا داشتن رزومه ای پر و پیمان تر برای کسب این ویزا لازم است و باید در سیستم نمره دهی پرونده ی مهاجرتی نمره بالایی دریافت نمایید. در کل تجربه ی کاری شما باید شامل یکی از موارد زیر باشد:

  • 2 سال تجربه  کاری به صورت خوداشتغالی در حوزه ی فعالیت های هنری و یا ورزشی
  • 2 سال تجربه  رقابت در حوزه های فرهنگی و ورزشی در سطح جهانی
  • 1 سال تجربه  رقابت در سطح جهانی و ۱ سال سابقه  کاری خود اشتغالی در حوزه های فرهنگی یا ورزشی

سیستم نمره دهی به پرونده های مهاجرتی خوداشتغالی

به پرونده های مهاجرتی متقاضیان ویزای خوداشتغالی بر اساس 5 فاکتور تا حداکثر 100 امتیاز طبق معیار های زیر امتیاز داده می شود. متقاضی باید حداقل 35 نمره از 100 نمره ممکن را کسب نماید ضمن اینکه حداقل معیار های هر بخش را ارائه دهد.

تجربه کاری در دریافت ویزای افراد خود اشتغال کانادا

متقاضی باید حداقل دو سال تجربه کاری داشته باشد و حداکثر امتیاز برای 5 سال تجربه کاری لحاظ می گردد که معادل 35 امتیاز است

سطح تحصیلات در دریافت ویزای افراد خود اشتغال کانادا

متقاضی حداکثر نمره ممکن را با داشتن مدارک تحصیلات عالی فوق لیسانس یا دکتری با بیش از 17 سال سابقه ی تحصیل می تواند کسب کند. حداقل نمره ای برای این معیار وجود ندارد اما حداکثر نمره آن 25 امتیاز است.

سن متقاضی در دریافت ویزای افراد خود اشتغال کانادا

بیشترین مقدار امتیاز معادل 10 امتیاز را در بازه ی سنی49-21 سال برای متقاضیان لحاظ خواهد شد.

مهارت زبان خارجی در دریافت ویزای افراد خود اشتغال کانادا

برای دریافت ویزای های اقامت دائم کانادا شما باید حداقل مهارتی در زبان های انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید. آزمون های زبان انگلیسی IELTS و CELPIP جنرال و آزمون های TEF و TFC برای زبان فرانسوی در برای سازمان مهاجرت کانادا مورد تایید هستند حداکثر امتیاز آن 24 است.

معیار انطباق پذیری در دریافت ویزای افراد خود اشتغال کانادا

دریافت آسان ویزا خود اشتغالی

معیار انطباق پذیری بر حسب تجربه  زندگی در کانادا متقاضی و تحصیلات و مهارت های زبان خارجی همسر متقاضی محاسبه می گردد که حداکثر امتیاز متقاضی معادل 6 است.

اقدامات احراز هویت و بایومتریک را به صورت حضوری در یکی از سفارت های کانادا انجام دهید

تمامی متقاضیان که در بازه ی سنی ۱۴ تا ۷۹ سالگی هستند باید اطلاعات مربوط به احراز هویت را فراهم نمایند.

بایومتریک شامل عکس برداری از متقاضی در یکی از سفارت های کانادا و ثبت اثر انگشت متقاضی است. شما در حین بررسی مدارکی که ارسال کرده اید برای انجام عملیات بایومتریک دعوت می شوید. افسر بررسی پرونده ی شما در صورتی که مشکلی عمده ای در پرونده ی شما وجود نداشته باشد، با ارسال یک ایمیل شما را برای پروسه ی بایومتریک به یکی از سفارت های کانادا دعوت می کند که باید به صورت حضوری و در زمان مقرر انجام گردد. شما باید پس از انجام تمامی مراحل پاسپورت خود و همراهان خود را به سفارت کانادا برای صدور ویزا تحویل دهید.

روش های دیگر برای دریافت ویزای کانادا

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.