ویزا ثبت شرکت در
کانادا

صفر تا صد ثبت شرکت در کانادا

شرایط اخذ ویزا ثبت شرکت در کانادا

پیش از ثبت شرکت یا انتقال شعبه کسب و کار خود به کانادا توجه داشته باشید که نوع و مدل شرکت شما باید تعیین شده باشد. معمولاً شرکت ها به ۴ مدل زیر تقسیم می شوند، البته ممکن است مدل های دیگری نیز به چشم شما بخورد که ترکیبی از این ۴ مدل است.

انواع شرکت های تجاری در کانادا

شرکت با مالکیت انحصاری (Sole Proprietorship)

این مدل ساده ترین نوع در میان سایر مدل هاست و تمامی مالکیت شرکت در انحصار یک نفر است. این بدین معناست که شما به عنوان تنها مدیر شرکت در رأس  تصمیم گیری برای همه موارد، دریافت تمامی سود و مسئول تمامی شکست ها هستید.

از معایب این مدل نیز این است که شما به عنوان تنها سرمایه گذار کل مجموعه هستید و در صورت کمبود بودجه امکان تزریق منابع مالی از فرد دیگری وجود نخواهد داشت.

راهنمای ثبت شرکت در کانادا

شرکت مشارکتی (General Partnership)

این مدل وقتی کاربرد دارد که صاحبان کسب و کار دو نفر یا بیشتر باشند. نیازی به نوشتن قرارداد بین شرکا نیست اما پیشنهاد می شود که یک تفاهم نامه بین اعضا تنظیم شود و به تایید همه برسد.

این تفاهم نامه می تواند مشخص کند که تصمیمات به چه نحو گرفته شوند، وقتی شراکت منحل شود کسب و کار چگونه تقسیم شود و مواردی ازین قبیل را در بر بگیرد. این مدل توانایی جذب سرمایه بیشتری دارد زیرا تعداد اعضای بیشتری نسبت به مالکیت انحصاری دارد.

شرکت سهامی (Corporation)

این مدل شرکت دارای شرکای متعدد می باشد و هر فرد می تواند به اندازه سرمایه ای که دارد سهام بخرد و حق مالکیت را دریافت کند.

این نوع شرکت پیچیده ترین نوع در میان سایر مدل هاست و می تواند مستقل از سهامداران خود فعالیت کند. شرکت های سهامی همیشگی هستند و نیاز به تمدید ندارند اما هزینه های جانبی آن زیاد است.

شرکت تعاونی (Cooperative)

این مدل شرکت ها توسط خود اعضا مدیریت می شوند و معمولاً هزینه ثبت آن ها پایین تر از سایر مدل هاست.

دقت داشته باشید الزامات قانونی بین اعضا بصورت جزئی ذکر شود و توجه کنید که اولویت در این نوع سازمان ها برآورده شدن خواسته های مشترک اعضا می باشد.

شرایط ثبت شرکت

ثبت شرکت شما بسته به مدل انتخابی و همچنین استان مورد نظرتان شرایط خاص خود را دارد اما می توان گفت داشتن شرایط عمومی زیر برای شروع هر مدل بیزینسی الزامی است:

 • داشتن سن قانونی (18سال تمام یا بیشتر)
 • داشتن سابقه کار مدیریتی ( 3 سال یا بیشتر)
 • عدم داشتن سوءپیشینه کیفری و مشکلات قضایی
 • داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار خود
 • ارائه طرح تجاری قابل دفاع و مشخص کردن نوع فعالیت شرکت
 • عدم ورشکستگی کسب و کار شما در گذشته
 • داشتن آدرس حقیقی در کشور کانادا
 • افتتاح حساب در کشور کانادا
 • ارائه اساسنامه شرکت
 • ارائه مدرک تحصیلی

راحت ترین روش های ثبت شرکت در کانادا

روش های ثبت شرکت

 • ثبت شرکت از طریق Intra Company Transfer ( ICT یا انتقال درون سازمانی)

ویزای کار ICT انتقال درون سازمانی

برنامه مهاجرتی انتقال درون سازمانی ICT برای کارآفرینانی که در حال حاضر کسب و کار خود خارج از کانادا را در اختیار دارند و می خواهند یک شرکت وابسته به آن یا یک کسب و کار جدید را در کانادا ایجاد کنند، بیشترین کارایی را دارد.

ثبت شرکت شما در این روش منجر به دریافت ویزای کار خواهد شد که این ویزا مجوزی است که فرد بتواند به کانادا نقل مکان کرده و تجارت خود در این کشور را آغاز کند.

کارآفرینانی که مایل به دریافت ویزای ICT باشند، باید در مرحله اول شرکت خود را در کانادا ثبت کرده و یک طرح تجاری دقیق که شامل پیش بینی های مالی و طرح استخدام است ارائه کنند.

البته باید در نظر داشت که کسب و کار آن ها باید برای یک بازه زمانی 12 ماهه در کشور دیگری فعال بوده باشد. در صورتی که چنین شرایطی فراهم باشد، فرد می تواند در ابتدا برای ویزای کار 2 ساله اقدام کند.

همچنین مجوزهای اولیه کار ICT را می توان به مدت 7 سال نیز تمدید کرد اما شرط لازم برای این کار مواردی است که در زیر به آن ها اشاره شده است:

داشتن یک تجارت فعال در کشور خود

داشتن یک تجارت فعال در کشور کانادا

در اختیار داشتن یک دفتر فیزیکی در کانادا

در اختیار داشتن حداقل یک شهروند کانادایی به عنوان نیروی کار

 

 • ثبت شرکت از طریق مالک گرداننده ( Owner Operator )

ویزای کاری مالک

در این روش مدیران بیزینس و کسب و کار می توانند با خرید یک بیزینس یا ایجاد تجارت جدید در کشور کانادا به اقامت این کشور دست پیدا کنند. البته دقت داشته باشید در این روش شما ابتدا با اقامت موقت وارد کشور کانادا می شوید که اعتباری دو ساله دارد و سپس می توانید به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید.

در روش Owner Operator ابتدا به سازمان توسعه کار و مهارت کشور کانادا باید درخواست بدهید تا بتوانید نامه LMIA (Labor Market Impact Assessment) را دریافت کنید. در صورت مثبت یا خنثی بودن این نامه می توانید تقاضای ویزای کار خود را ثبت کنید.

 

روش های دیگر برای دریافت ویزای کانادا

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.