ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

با ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا، به آینده‌ای موفق خوش آمدید!

برنامه تبادل نیروهای ماهر کاری فدرال (FSTP) این امکان را برای بازار های کاری کانادا ایجاد می کند که کمبودهای نیروی کاری خود را از طریق برنامه های مهاجرتی جبران نمایید. این نیرو های کاری در سطوح کاری  A و B می باشند و سالیانه لیستی از نیرو های مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت از این مسیر مهاجرتی با سهمیه های مشخص نشر پیدا می کند. این لیست بر اساس سیستم دسته بندی مشاغل کانادا  (NOC) انتشار می یابد. سالیانه حدود 26 کد شغلی مورد نیاز انتشار می یابد و حدود 3000 نفر برای این مشاغل در دستور جذب قرار می گیرد. حدود 17 کد شغلی در این میان به صورت تعداد محدود تر جذب خواهند داشت که حدود 100 نفر را شامل می شوند. پذیرفته شدن در برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری یکی از بهترین اتفاقاتی است که برای یک جویای مهاجرت کانادا می تواند رخ دهد. انتخاب در این برنامه، به معنای مهاجرت تمام یک مرحله ای، یعنی بتوانید به یکباره به همراه خانواده و به صورت دائمی به کانادا مهاجرت کنید و از همان روز اول در آن کشور مشغول به کار تمام وقت شوید. ممکن است این دست آوردها برای مسیرهای مهاجرتی دیگر چندین سال زمان بر باشد و در این مدت زمان، هزینه های مالی و معنوی دیگری نیز در برداشته باشد.

پیش نیازهای برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری تبادل نیروهای کاری ماهر (FSTP) چیست؟

این دسته از برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری دارای چند دسته از شروط اولیه برای مقبولیت اولیه در ثبت نام است که به شرح زیر می باشند:

پیش نیازهای حداقلی برای برنامه تبادل نیرو کار ماهر FSTP

  1. داشتن حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی.

2. داشتن حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت یا معادل زمانی آن در 5 سال پیش از ثبت نام در حوزه کاری تخصصی مورد درخواست.

3. داشتن یک پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی به مدت حداقل یک سال. گواهی های صلاحیت کاری برای این پیشنهاد کاری الزامی هستند و باید توسط نهادهای محلی، استانی و یا فدرال تایید شده باشند.

گذر از دروازه‌های طلایی؛ ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

پیش نیاز برای نوع و سطح شغلی متقاضیان برنامه FSTP

5 سطح کار در سیستم دسته بندی مشاغل کانادا (NOC) وجود دارد که با کد های کلی 0، A، B، C و D مشخص شده اند. این دسته از برنامه  مهاجرتی اکسپرس انتری جذب نیرو های انسانی در سطوح شغلی A و B در برنامه ی کاری دارد که دسته A یا مشاغل تکنیکی محدودیت 100 نفری در سال در این برنامه دارند. مشاغل سطح B اما محدودیت برای جذب نیرو نداشته و چیزی در حدود 3000 نفر مهاجر سالیانه مشمول می شوند. مشاغل گروه B در سیستم NOC به صورت زیر گروه و کدهای زیر دسته بندی میشوند:

زیر گروه ۷۲- صنعتی، برقی و الکتریکی و صنایع ساخت و ساز

زیر گروه۷۲- ساخت، نصب و تعمیرات تجهیزات

زیر گروه ۸۲- ناظران و مشاغل تکنیکی در صنایع منابع طبیعی، کشاورزی و صنایع مشابه

زیر گروه ۹۲- فرآوری، ساخت و نظارت بر دستگاه ها و ماشین آلات، اپراتور کنترل و نظارتی

زیر گروه ۶۳۲- آشپزان و سر آشپزان

زیر گروه ۶۳۳- قصابان و نانوایان

پیش نیاز سطح تحصیلات متقاضی

 در برنامه تبادل نیروهای ماهر کار سیستم اکسپرس انتری پیش نیاز تعریف شده ای وجود ندارد. اما ارائه مدارک تحصیلی امتیاز مهاجرتی متقاضی را افزایش می دهد. اما به طور کل شما باید با توجه به رشته کاری که می خواهید اقدام نمایید اولاً گواهی اتمام تحصیلات دبیرستانی و بعد مدارک مربوط به کار و حرفه آموزی مربوط به آن را ارائه دهید. مدارک تحصیلی توسط نهاد های اعتبارسنجی کانادایی تایید شوند.

ارائه مدرک تحصیلی به طور کل شانس انتخاب شدن از لیست انتظار (Selection Pool) را برای شما افزایش می دهد.

بهترین فرصت‌های شغلی در کانادا برای کارکنان ماهر

پیش نیاز مهارت در زبان خارجی

متقاضیان برنامه مهاجرتی جذب نیروهای کاری ماهر FSTP سیستم اکسپرس انتری شرایط سهل گیرانه تری برای مهارت زبان خارجی دارند. متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید حداقل نمره زبان انگلیسی و یا فرانسوی معادل CLB 5 به صورت عمومی که حداقل هر یک مهارتهای آزمون نمره حداقلی 4 داشته باشد. بدیهی است که ارائه نمره بالاتر زبان خارجی نمره مهاجرتی متقاضی را افزایش داده و احتمال به نتیجه رسیدن درخواست وی را بهبود می بخشد.

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا؛ گذری به سرزمین فرصت‌های شغلی

معیار مقبولیت و شرایط مورد نیاز برای متقاضیان این برنامه مهاجرتی

برای اینکه از نظر سازمان مهاجرت کانادا مقبول واقع شوید باید عاری از سوء سابقه جنایی باشید و به طور کل شهروندی بی خطر و سودمند برای کانادا محسوب گردید. ممکن به است به دلایل زیر این معیار در پرونده متقاضی مورد تایید قرار نگیرد.

ویزای کارکنان ماهر برای افراد با استعداد

ممیزی منطقه ای استانی و یا فدرال از پرونده ی مهاجرتی

 با توجه به نوع مهارت شما و سطح تجربه کاری که در پرونده خود ثبت کرده اید، لازم است مهارت و توانایی شما در معرض ممیزی یکی از مراجع محلی، استانی و یا فدرال قرار گیرد. در صورتی که مهارت شما مورد تایید قرار گیرد گواهی تاییدیه ای برای شما صادر می شود که برای ادامه روند مهاجرتی لازم است. شما در صفحات زیر می توانید مراجع ممیزی مهارت کاری استان‌ها را پیدا کنید به آنها درخواست مصاحبه بدهید

پله‌های موفقیت با ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

مراحل ثبت نام برای ویزای اکسپرس انتری دسته تبادل نیروهای کاری ماهر

  1. فراهم کردن مدارک و مستندات مورد نیاز
  2. پروفایل خود را در سامانه اکسپرس انتری سایت سازمان مهاجرت کانادا ایجاد کنید.
  3. منتظر باشید تا انتخاب شوید و دعوت نامه تکمیل پرونده و ثبت نام نهایی را دریافت نمایید.
  4. برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

مهاجرت به کانادا با ویزای کارکنان ماهر

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.