مهاجرت به فنلاند

فنلاند

از جمله کشورهای منطقه اسکاندیناوی، کشور فنلاند می باشد که در قسمت شمالی قاره ی اروپا واقع شده است. مساحت این کشور ۳۳۸۱۴۵ کیلومتر مربع می باشد که از جمله وسیع ترین کشورهای اروپایی عنوان شده است. جمعیت حدود شش میلیون نفری فنلاند اغلب به زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند و دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی قبول دارند. از همسایگان این کشور می توان به روسیه، نروژ و سوئد اشاره کرد. هلسینکی به عنوان پایتخت فنلاند، پرجمعیت ترین شهر این کشور است.

امروزه مهاجران زیادی فنلاند را به عنوان مقصد انتخاب می کنند و دلیل آن نیز افزایش رتبه ی جهانی شاخص کیفیت زندگی در آن می‌باشد. از بابت نرخ بیکاری کمترین میزان، از نظر رفاه اجتماعی و امنیت بالاترین سطح، از لحاظ پوشش های بیمه و خدمات درمانی نیز شاهد بالاترین حد استاندارد ها در این کشور مشاهده می شود. با این که شرایط هوای سختی در فنلاند شاهد نیستیم، اما در تابستان شاهد گرمی و در زمستان شاهد سرمای سوزناک تری خواهید بود.

فرهنگ و رسوم  مردم فنلاند

مردم فنلاند به شدت بر روی کشورشان تعصب دارند و دلیل این امر می تواند ناشی از افتخارات جنگی مهم و اتفاقات ورزشی باشد. از لحاظ مذهبی اکثرا پیروان کلیسای لوتری هستند و برای کلیسا و اعضای آن ارزش بسیار بالایی برخوردارند، . با این حال مذهب نقش مهمی در زندگی روزمره شان ندارد. به عبارت دیگر به اعتقادات و مذهب افراد مهاجر احترام گذاشته و دخالتی نمی‌کنند.

در این کشور هیچ تبعیضی بین مرد و زن وجود ندارد و می توان شاهد حضور زنان، حتی در بخشهای مهم مملکتی بود. بغل کردن و بوسیدن در هنگام مواجهه با یکدیگر به هیچ عنوان مرسوم نیست و تنها مختص افراد خانواده است.

مهاجرت به فنلاند از طریق انتخاب شغل

از روش های مهاجرتی که امروزه بسیار مورد توجه افراد خارجی قرار گرفته است، مهاجرت کاری است. به دلیل شرایط کاری فراوان ولی جمعیت پایین در این کشور، همواره نیروی متخصص توسط دولت جذب می گردد. تحصیل ویزای کاری در فنلاند با دو روش ممکن است:

روش اول به اشخاصی تعلق می گیرد که در همین کشور تحصیل کرده باشد. ویزای فرد فارغ التحصیل تا یک سال تمدید می‌شود تا بتواند کار مورد نظر را بیابد.

روش دوم به اشخاصی تعلق می یابد که دارای دعوت نامه ی کاری باشند.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

پرکاربرد ترین نوع مهاجرت به فنلاند، از طریق تحصیل است. اگر شما هم قصد دارید ادامه ی تحصیل خودتان را در این کشور بگذرانید می توانید نسبت به دریافت اقامت اقدام کنید. نظام آموزشی فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، در سطح مطلوب و پیشرفته ای قرار دارد و همین امر سبب افزایش درخواست کنندگان آن است.

از مزیت‌های تحصیل در فنلاند، آموزش به زبان انگلیسی است. اگر بخواهید مدت اقامتتان را بیشتر کنید کافیست پس از مدت تحصیلات، جویای یافتن شغل مرتبط شوید. در بیشتر موارد می توان با مهاجرت تحصیلی اقامت دائم به دست آورد. علاوه بر دانشجویان، دانش آموزان نیز می‌توانند از خدمات تحصیلی فنلاند بهره مند شوند.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری راه دیگری برای دریافت اقامت فنلاند است. دلیل انگیزه ی بسیاری از مهاجران سرمایه گذار به این کشور ریسک اندک مصادره اموال می‌باشد. تنوع این موضوع زیاد است اما تمام سرمایه گذاری ها از جمله سرمایه گذاری در املاک و بورس سبب دریافت اقامت نمی‌شوند. به عبارت بهتر با خرید ملک به شما ویزای اقامت داده نمی شود.

اما مواردی مانند ثبت شرکت به شما کمک می‌کند که اقامت دریافت کنید. اما برای این منظور باید یک پلن یا طرح تجاری ارائه کنید که خب قطعا کار آسانی نیست.‌ این طرح بررسی و در صورت تشخیص سودمندی تایید می شود.

مهاجرت به فنلاند از طریق نوآفرینی یا استارت آپ

این روش علاوه بر دریافت اقامت، سودآوری نیز برای شخص به همراه دارد. در این روش نیز باید یک طرح اقتصادی به سازمان تجارت فنلاند تحویل گردد. در صورت موافقت، برای فرد اقامت دو ساله داده می شود که قابل تمدید است تا این که پس از پنج سال به اقامت دائم تبدیل گردد. در صورت تایید شما اظهارنامه ی مثبت برایتان ارسال می شود.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

در این کشور اروپایی، نظیر بسیاری دیگر از قانون خون جهت ارائه ی تبعیت پیروی می شود. به این معنی که فردی که در خاک فنلاند متولد گردد نمی‌تواند تابعیت آن را به دست آورد و برای این منظور باید شرایط زیر را دارا بود.

  •     پدر یا مادر شهروندان فنلاند باشند.
  •     ازدواج پدر و مادر کاملا رسمی و قانونی باشد.

نکته: اگر پدر فنلاندی باشد و با مادر خارجی ازدواج رسمی داشته باشد ولی قبل تولد کودک فوت نماید، کودک می تواند شهروندی فنلاند را داشته باشد. حتی اگر در کشور دیگری تولد یافته باشد.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

روش دیگری که سبب می شود اقامت فنلاند را دریافت کنید انجام ازدواج است. به این معنی که با ازدواج یک فرد خارجی با شهروند فنلاندی و دارا بودن شرایط لازم، می توان تابعیت فرد خارجی را نیز دریافت کرد. در واقع به همین آسانی نیست و شرایط خاص خود را دارد:

  •     زوجین به مدت دو سال زیر یک سقف زندگی کرده باشند.
  •     یکی از زوجین باید شهروند فنلاند باشد.
  •     ازدواج باید کاملا قانونی و رسمی باشد. (ازدواج های سوری علاوه بر قابلیت تشخیص توسط دولت، سبب ممنوع الورود شدن ابدی شما خواهد شد)
  •     شهروند فنلاندی باید دارای شغل و تمکن مالی مناسب باشد.
  •     زوجین قصد ترک کشور را نداشته باشند.
  •     هر دو باید مجرد بوده باشند.
  •     مدارک هویتی کامل و بدون نقص باشد.
  •     ازدواج می تواند با همجنس نیز اتفاق افتاده باشد. ( در این کشور از هم جنس گرایان نیز حمایت می گردد.)

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

یکی از روشهای پر دردسر مهاجرت به فنلاند، استفاده از پناهندگی است. این کشور عضو کنوانسیون ژنو می‌باشد و طبق آن باید افرادی که دارای شرایط پناهندگی هستند را حمایت کرد. فرد پناهنده می تواند به دلیل شرایط نژادی، قومیتی، دین و موارد دیگر در کشور مبدا مورد تهدید قرار گرفته باشد.

این نکته را فراموش نکنید که راه سختی را برای اثبات این موضوع پیش رو خواهید داشت. چرا که امروزه افراد زیادی از دلایل ساختگی جهت گمراهی دولت فنلاند استفاده می کنند و همین امر سبب افزایش حساسیت ها شده است. شرایط پناهندگان با این که توسط دولت حمایت می شود اما چندان مطلوب نیست.

اگر نیاز به مشاوره دارید کافیه فرم زیر رو پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن

نحوه دریافت ویزای کادر درمان

ویزای کادر درمان نروژ

اخذ ویزای کادر درمان نروژ یکی از راه های مهاجرت است که پزشکان و پرستاران از این طریق می توانند

هزینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از موضوعات پرطرفدار و محبوب، مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند است زیرا کشور فنلاند بسیار

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک کشور پرتغال

خرید ملک کشور پرتغال یکی از راه های دریافت اقامت در این کشورعضو اتحادیه اروپا می باشد که از این

Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
ما از داده های شما مانند نام و ایمیل برای اهداف بازاریابی استفاده خواهیم کرد