لوکزامبورگ

برای این که بخواهید به هر کشوری سفر کنید لازم است ابتدا با شرایط جوی و مکان دیدنی به علاوه برنامه ها و سرگرمی های آن کشور آشنا شوید. یعنی می بایست ابتدا یک پلن کلی درباره سفر خود به علاوه کشور مورد نظر داشته باشید. یکی از کشور هایی که امروزه مهاجرانش بیشتر شده است کشور لوکزامبورگ است. افراد زیادی به علت طبیعت زیبای کشور به علاوه موقعیت های شغلی به این کشور سفر می کنند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی را دارید در ادامه همراه ما باشید تا با این کشور زیبا آشنا شوید.

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشور ها واقع در غرب اروپا می باشد. این کشور با دیگر کشور های اروپایی مانند آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. جمعیت این کشور کوچک تنها حدود 600 هزار نفر است. تعداد ساکنان این کشور از برخی شهر های ایرانی نیز کمتر است. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه می باشد. به علاوه مردم لوکزامبورگ به زبانهای آلمانی، فرانسوی و زبان مخصوص به خودشان یعنی لوکزامبورگی صحبت می کنند. واحد پول مورد استفاده در این کشور یورو می باشد. در این کشور قانون گذار دوک اعظم و کابینه هستند، در صورتی که دوک قانون گذاران را اخراج کند می بایست طی 3 ماه رای گیری کند تا کابینه جدید برای قانون گذاری انتخاب کند. جالب است بدانید که اقتصاد این کشور یکی از با ثبات ترین اقتصاد های اروپا و جهان است.

به علاوه این کشور زیبا بیشترین درآمد سالانه را میان کشور های اروپایی دارا است. اقتصاد این کشور بر پایه بانکداری، تولیدات داخلی اعم از فولاد، لاستیک و مواد شیمیایی است. واحد پول این کشور در گذشته فرانک بوده اما امروزه به یورو تغییر پیدا کرده است.

این کشور همچنین در سال گذشته به علت مقابله با آلودگی هوا حمل و نقل درون شهری را برای شهروندانش رایگان اعلام کرده است. بیشتر ساکنان این کشور از فرقه کاتولیک هستند. به علاوه از دیگر فرقه های مسیحی نیز در این کشور وجود دارد. کشور لوکزامبورگ به 3 بخش جدا تقسیم شده است. یکی از سرد ترین شهر های موجود در این کشور وایسوامپاخ است. این کشور آب های معتدلی دارد. اگر قصد مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی را دارید این کشور برای شما مناسب است. زیرا این کشور یکی از کشور های ثروتمند اروپا محسوب می شود. در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی اندیشه همراه باشید تا با راه های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

برای مهاجرت به این کشور چه باید کرد؟

در قسمت قبلی در مورد شرایط آب هوایی اقتصاد و شیوه حکومت این کشور بیان کردیم. در این قسمت قصد داریم در مورد شرایط مهاجرت به این کشور برایتان بگوییم. کشور لوکزامبورگ دومین پاسپورت معتبر دنیا را دارد. این موضوع نشان دهنده این است که این کشور از قدرت بالایی برخوردار است. به علاوه افراد زیای قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند تا از مزایای شهروندی لوکزامبورگ بهره مند شوند. اما برای اخذ اقامت این کشور چه کار هایی را می بایست انجام دهیم؟ برای مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت ابتدا لازم است تا به مدت 5 سال در این کشور زندگی کنید. شما می توانید از طریق ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ازدواج، تولد فرزند در این کشور یا سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت کنید. با دریافت اقامت این کشور علاوه بر رفاه و زندگی سطح بالا می توانید به 127 کشور با پاسپورت معتبر سفر کنید. یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به هر کشوری می تواند مهاجرت کاری باشد.

بدین صورت که افراد رزومه خود را در سایت های کاریابی کشور مورد نظر قرار می دهند و سپس شرکت هایی که نیاز به نیرو دارند آن ها را جذب می کنند. در لوکزامبورگ نیز می توانید از طریق همین روش کار پیدا کنید. البته در ادامه لازم است تا از کارفرمایتان مطمئن شوید و با او قرارداد ببندید. در ادامه لازم است تا از او دعوت نامه کاری بگیرید و ادامه کار ها را انجام دهید.

در صورتی که پیشنهاد کاری نداشته باشید نمی توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. از این طریق شما به راحتی می توانید یک کارفرمای خوب پیدا کنید و به این کشور مهاجرت کنید. امید است تا با تلاش و پشتکار در این راه موفق شوید.

مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های پر طرفدار برای مهاجرت علاوه بر ویزای شغلی ویزای تحصیلی است. کشور لوکزامبورگ روی تحصیل و یادگیری تاکید زیادی دارد. به همین دلیل است که نظام آموزشی، تحصیل را از 4 سالگی برای کودکان آغاز می کند.

همانطور که پیش تر گفتیم در این کشور زبان های فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی زبان های اصلی هستند. در نتیجه برای زندگی در این کشور می بایست این 3 زبان را فرا بگیرید. دانش آموزان ابتدا در حدود 4 سالگی زبان کشور خود را فرا می گیرند و در سنین بالاتر به یادگیری دو زبان دیگر نیز در کنار این زبان می پردازند. افرادی که به این کشور برای تحصیل مهاجرت می کنند می توانند با فراگیری زبان لوکزامبورگی در مدارس عادی تحصیل کنند.

در صورتی که این زبان را بلد نیستید می توانید در مدارس انگلیسی زبان شروع به تحصیل کنید. این کشور مانند دیگر کشور ها مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکترا را دارد. افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند می توانند به راحتی در این سه مقطع تحصیل نمایند. رشته های موجود در این کشور نیز بسیار متنوع است و افراد می توانند در رشته مورد نظرشان به تحصیل بپردازند.

یکی دیگر از راه هایی که از طریق آن افراد به کشور های دیگر مهاجرت می کنند سرمایه گذاری یا افتتاح شرکت است. از طریق این روش ابتدا می بایست شعبه دوم شرکت را در کشور مورد نظر به ثبت برسانید و در قدم دوم سرمایه گذاران را جذب کنید و در آخر اقدام به سرمایه گذاری در صندوق ملی نمایید. یکی دیگر از راه ها نیز تولد فرزند جدید در کشور مورد نظر است. این کشور تنها به نوزادانی که پدر یا مادرشان لوکزامبورگی باشد تابعیت می دهد. امیدواریم این بخش برای شما مفید بوده باشد تا بتوانید در مورد کشور مقصد خود تصمیم گیری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.