ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای توریستی شینگن، ویزای کوتاه مدتی است که به دارندگان این ویزا، اجازه گردشگری در ۲۶ کشور حوزه شینگن را می دهد. حوزه شینگن بخش عمده قاره اروپا را شامل می شود.

به چه کشورهایی از طریق شینگن توریست می توان سفر کرد؟

دارندگان ویزای توریستی شینگن به کشورهای زیرمیتوانند سفر کنند:

 • فرانسه
 • ایتالیا
 • آلمان
 • هلند
 • بلژیک
 • دانمارک
 • اتریش
 • جمهوری چک
 • استونی
 • فنلاند
 • یونان
 • مجارستان
 • ایسلند
 • لتونی
 • لیختن اشتاین
 • لیتوانی
 • لوکزامبورگ
 • مالت
 • نروژ
 • لهستان
 • پرتغال
 • اسلوواکی
 • اسلوونی
 • اسپانیا
 • سوئد
 • سوئیس
بزرگترین قدم به سوی آینده‌ای روشن و پرامید

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی شینگن

 1. مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و در برخی وارد کارت ملی
 2. پاسپورت: با این شرایط که از تاریخ پایان سفر تا انقضای پاسپورت حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.
 3. قطعه عکس: رنگی بدون حاشیه و پس زمینه
 4. سند ملکیسند ملکی شما به عنوان ضمانت از شما گرفت نخواهد شد و صرفا جهت ارائه دارایی های شما به سفارت می باشد
 5. مدارک شغلی شامل: با توجه به نوع شغل شما باید مدارک آماده شود که برای این مورد بهتر است با کارشناسان مجرب مشورت کنید تا بر اساس نوع شغلی که دارید به شما در آماده سازی این مدارک کمک کنند.
 6. مدارک مالی شامل: پرینت گردش حساب 4 تا 6 ماهه شما به همراه گواهی تمکن مالی که این موارد باید با هم همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر شغل شما کارمند با حقوق ماهانه 3 میلیون تومان می باشد باید پرینت حساب و مانده حساب شما با میزان درآمد شما همخوانی داشته باشد تا برای سفارت ابهام بوجود نیاید.در حال حاضر با توجه به بالا رفتن نرخ ارز به این نکته توجه کنید که تمکن مالی شما به میزان 7 تا 10 هزار دلار به معادل ریالی آن باشد.
 7. ارائه مدارک بابت هدف سفر و محل اقامت: در صورتی که دعوتنامه از بستگان و دوستان خود ندارید می بایست برای کل روزهای سفر خود هتل رزرو کرده و واچر هتل را به سفارت ارائه کنید.در صورتی که از سوی نزدیکان خود دعوتنامه برای شما ارسال می شود حتما باید در آن قید شود که در مدت زمان سفر محل اقامت شما را فراهم می نمایند و حتما مدارک اقامتی دعوت کننده نیز به پیوست برای شما ارسال گردد.
 8. رزرو بلیط هواپیما: این مورد حتما باید تاریخ رفت و برگشت آن با تاریخ شروع و پایان رزرو هتل یا دعوتنامه یکی باشد در غیر این صورت سفارت از شما قبول نخواهد کرد.
 9. بیمه مسافرتی معتبر: از دیگر لزومات مدارک مورد نیاز اخذ ویزا ، بیمه مسافرتی معتبر 30 یا 50 هزار یورویی می باشد که باید کپی آن را در روز مصاحبه به سفارت ارائه نمایید.
 10. پول نقد به صورت یورو: در روز مصاحبه بجز سفارت سوئد در بقیه موارد حتما باید هزینه انگشت نگاری را به صورت نقدی و اسکناس یورو پرداخت کنید. این مورد را فراموش نکنید و حتما همراه داشته باشید. هزینه ویزای شینگن در برخی سفارت ها 95 در برخی 105 و در برخی موارد به همراه خدمات ویژه تا 130 یورو از شما دریافت می شود.
 11. هزینه ورودی سفارت:

  بالای ۱۲ سال : ۱۲ یورو

  ۶ الی ۱۲ سال : ۸ یورو

  زیر ۶ سال : ۴ یورو

ویزای شینگن چه مدت اعتبار دارد؟

میزان اعتبار، پس از ورود به میزان ۹۰ روز می باشد. و فرد می تواند این ۹۰ روز را در یک یا چند کشور حوزه ی شینگن سپری کند. البته در بعضی موارد، میزان اعتبار آن قابل تمدید نیز می باشد.

مصاحبه ی ویزای شینگن و ارائه مدارک به کنسولگری

با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته و تعیین وقت سفارت شینگن به صورت آنلاین،  متقاضی باید در روز و ساعت مقرر در مرکز حاضر شود و مدارک خود را تحویل دهد. که در این مرحله پس از تحویل مدارک، ثبت اطلاعات بیومتریک مانند انگشت نگاری و عکس‌برداری انجام می‌شود.

انگشت نگاری
یکی از مراحل ثبت اطلاعات بیومتریک در سفارتخانه یا کارگزاری کشور های مختلف حوزه ی شینگن، انگشت نگاری است. که این فرایند به صورت دیجیتال در زمان مراجعه ی حضوری فرد صورت می گیرد.

آیا ویزای توریستی شینگن نیاز به مصاحبه دارد؟

بله اخذ ویزای توریستی شینگن نیاز به انجام مصاحبه ای شامل سوال های فردی و هدف از سفر و … می باشد. پرسش هایی که در این مصاحبه انجام می شود، در حوزه ی شخصی و کسب اطلاعات فردی ست که شامل موارد زیر می باشد:

 1. اطلاعات شخصی فرد.
 2. هدف فرد از سفر به حوزه ی شینگن.
 3. برنامه های اقامتی فرد.
 4. مشخص کردن محل اقامت در کشور مقصد و …

انواع ویزای شینگن

 1. ویزای شینگن تایپ A: ویزای نوع A به مسافران این امکان را می دهد تا بتوانند ویزای ترانزیت هوایی را بگیرند. به این ویزا به اصطلاح ویزای ترانزیت گفته می شود. با اخذ ویزای شینگن نوع A می توانید با هواپیما وارد فرودگاه مقصد شوید و در کمتر از چهل و هشت ساعت خاک این کشور را با هواپیما ترک کنید. این ویزا بیشتر زمانی قابل اخذ است که نیاز به تغییر خط هوایی داشته باشید و یا این که هواپیما نیاز به سوختگیری داشته باشد. به این ترتیب می توانید به راحتی وارد کشور مقصد شده و پس از برطرف شدن مشکل از طریق مرزهای هوایی فرودگاه را به مقصدی دیگر ترک کنید.
 2. ویزای شینگن تایپ B: این ویزا نیز یکی از ویزاهای ترانزیت است. با این ویزا می توانید خاک کشور مورد نظر را به مقصد دیگر از راه مرزهای زمینی یا آبی ترک کنید. دقت داشته باشید که در کمتر 5 روز باید خاک این کشور را ترک کرده باشید.
 3. ویزای شینگن تایپ C: ویزای توریستی یا نوع C یکی از انواع ویزاهایی است که می توان اخذ کرد. با اخذ ویزای توریستی می توانید در کمترین زمان ممکن به کشور مقصد سفر کنید. این ویزا به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشید.
 4. ویزای شینگن تایپ D: ویزای مولتی یا چند بار ورود است که به متقاضیان این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال به خاک این کشور رفت و آمد داشته باشند. پس از گذشت پنج سال می توان دوباره برای اخذ ویزا اقدام کرد. این ویزا بیشتر توسط افرادی اخذ می شود که فرزندشان در این کشور مشغول تحصیل هستند و یا اقامت دارند.

مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل گرفتن ویزا شینگن در ابتدا بستگی به نوع و هدف شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما قصد سفر توریستی به کشورهای اروپایی را دارید شرایط و مراحل آن با سفر کاری و بیزنسی متفاوت خواهد بود. پس ابتدا باید هدف سفر خود را مشخص کنید و اگر دعوتنامه دارید آن را هم بررسی کنید سپس اقدام به درخواست ویزا کنید.

جوابدهی سفارت شینگن چقدر زمان میبرد؟

پس از گذشت دو تا چهار هفته سفارت پاسخی را به شما ابلاغ می کند و شما باید با در دست داشتن برگه رسیدی که روز مصاحبه به شما تحویل داده اند جواب را دریافت که پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی باشد.

هزینه ویزای شینگن

همان طور که تا این جا توضیح دادیم هزینه ویزای شینگن را باید بپردازید تا موفق به اخذ ویزا شوید. هزینه ویزای شینگن باید به طور کامل و به صورت نقدی پرداخت شود. این هزینه با توجه به کشوری که شما انتخاب می کنید ممکن است متفاوت باشد، به همین دلیل باید با در نظر گرفتن این موضوع برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

به عنوان مثال هزینه ویزای شینگن آلمان برای شما معادل 125 یورو خواهد بود که تنها واریزی سفارت را شامل می شود. این در حالی است که هزینه ویزای شینگن اسپانیا معادل 125 یورو است. این هزینه را باید بپردازید تا بررسی پرونده شما آغاز شود. دقت داشته باشید که هزینه ویزای شینگن در صورت ریجکتی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود.

آیا احتمال ریجکتی ویرا شینگن وجود دارد؟

متأسفانه این اواخر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌ های اروپایی مستقر در ایران افزایش یافته است.

مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن:

 1. فرد متقاضی در درخواست های قبلی خود ریجکت شده باشد.
 2. فرد متقاضی ویزای شینگن، سوابق کیفری داشته باشد.
 3. فرد متقاضی مدرک و اسناد تقلبی و یا جعلی به سفارت ارائه دهد.
 4. فرد متقاضی در وقت مصاحبه سفارت نتواند به درستی هدف خود را  از سفر توجیه نماید.
 5. فرد متقاضی پاسپورت دست خورده و یا صدمه دیده داشته باشد
 6. اعتبار پاسپورت فرد متقاضی تمام شده و یا کم باشد.
 7. فرد متقاضی در اثبات مدرک و اسناد شغلی معتبر و وابستگی شغلی خود ناتوان باشد و همچنین توانایی مالی کمی داشته باشد.
 8. مدرک و اسناد شناسایی و یا ازدواج فرد متقاضی غیرقابل قبول و مخدوش باشد.
 9. بیمه مسافرتی فرد متقاضی نامعتبر باشد و یا از بیمه مسافرتی با پوشش کمتر از ۳۰٫۰۰۰ یورو استفاده نماید.
 10. فرد متقاضی نتواند محل اقامت خود را در مدت زمان مسافرت مشخص نماید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی اندیشه از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.