موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

موسسه اندیشه AndisheCo

AndisheCo CopyRight 2023

کارآفرینی و ثبت شرکت در دانمارک

کارآفرینی و ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک یکی از راه هایی است که می توانید از این طریق اقامت کشور دانمارک را اخذ نمایید. دانمارک از جمله کشورهایی است که محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا دارد., این کشور از فضای بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری علی الخصوص در حوزه ثبت شرکت برخوردار می باشد،  از جمله مزایایی که کشور دانمارک را فضای مناسبی برای مهاجرت و سرمایه گذاری کرده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سهولت در ثبت شرکت
  • شرایط مطلوب و رو به رشد اقتصادی
  • سطح عالی علمی
  • کیفیت مطلوب زندگی
  • موقعیت مناسب اروپایی
  • بازارهای در دسترس.

اگر قصد مهاجرت به دانمارک و کسب ویزای دانمارک از طریق ثبت شرکت را دارید می توانید برای انجام درست و دقیق کارهایتان، از گروه مشاوران متخصص ما در موسسه مهاجرتی اندیشه در این حوزه کسب راهنمایی نمایید.

انواع شرکت در دانمارک

قبل از هر چیز بهتر است با کارآفرینی و ثبت شرکت در دانمارک آشنا شوید. انواع شرکت در دانمارک عبارتند از:

۱- شرکت محدود عمومی: در این نوع شرکت حتما باید یکی از سرپرست ها و همچنین مدیر استخدامی، مقیم اتحادیه اروپا  باشد. شرط حداقل سرمایه در این نوع نیز مرسوم بوده و حسابرسی به صورت سالانه انجام می‌گیرد.

۲- شرکت محدود خصوصی: در این روش شرط مقیم بودن اروپایی وجود ندارد و حسابرسی به صورت سالانه انجام می گیرد. شرط حداقل سرمایه اولیه نیز در این نوع واجب است.

۳- شرکت محدود عمومی اروپایی

۴- گروه بندی اقتصاد اروپایی

۵- سرمایه گذاری مشترک

۶- کسب و کار انفرادی

روش های ثبت شرکت در دانمارک

در این کشور نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی، دو روش برای ثبت شرکت وجود دارد.

در روش الکترونیکی، فرد می تواند ثبت نام آنلاین انجام داده و در ظرف مدت کوتاهی شرکت خود را تاسیس نماید. با توجه به این که سازمان کسب کار دانمارک در این روش کلیه مراحل ثبت را انجام می دهد، نیاز به مراجعه حضوری وجود دارد.

در روش دوم که آن را تحت عنوان ثبت نام کاغذی می‌شناسیم. این روش به دلایل مختلف پیچیده و وقت گیر است. البته این روش را بیشتر شرکت‌هایی با مسئولیت محدود انجام می دهند.

مراحل ثبت شرکت در دانمارک

هر اقدام ثبت شرکت در هر کشور خارجی مراحل و قوانین مخصوص به خود دارد که در ادامه در مورد مراحل ثبت شرکت در دانمارک بیشتر توضیح خواهیم داد.

۱- با توجه به کوچکی و بزرگی شرکت، هدف ها و میزان سرمایه ای که در اختیار دارید، نوع مناسب شرکت را انتخاب کنید.

۲- برای شرکت نامی منحصر به فرد انتخاب نمایید.

۳- ارائه اساسنامه طراحی شده

۴- متناسب با حداقل سرمایه اولیه، در بانک معتبر دانمارکی سپرده گذاری کنید.

۵- پس از این که مدارک تشکیل شرکت ارائه گردید به شرکت یک توسط اداره تجارت شماره CVR داده میشود که نشان از ثبت شرکت واقعی می‌باشد.

۶- شرکت پس از ثبت در اداره تجارت، در اداره گمرک و مالیات دانمارک نیز ثبت خواهد شد.

۷- شرکت هایی که نسبت به استخدام پرسنل اقدام می کنند باید علاوه بر موارد فوق، مراحل بیشتری را جهت ثبت نام کارکنان در شرکت بیمه به انجام برسانند.

اساسنامه ثبت شرکت در دانمارک

از مهمترین و اصلی ترین اسناد مربوط به ثبت شرکت در کشور دانمارک، اساسنامه آن است. در اساسنامه هر شرکتی می توان شاهد حضور اطلاعات اساسی و جزئی آن از جمله نام شرکت، اهداف تاسیس، جزییات مرتبط با سرمایه اولیه، آدرس و نام اعضای هیئت مدیره بود. البته باید بدانید بسیاری از مدارکی که برای ثبت شرکت ارائه می‌دهید باید محضری باشد. در حال حاضر اساسنامه باید به صورت الکترونیکی برای بخش مربوطه ارسال گردد.

مالیات ثبت شرکت در دانمارک

در دانمارک قانون های مالیاتی بسیار مورد توجه هستند و همه مالیات دهندگان سعی می کنند آن را به موقع پرداخت نمایند. از جمله مالیات های مهم در این کشور می توان به مالیات بر درآمد شرکت، مالیات معلق بر سود سهام، مالیات بر تامین اجتماعی، و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. مالیات بر درآمد شرکت ها حدود بیست درصد است که هر سال پرداخت می‌باشد. البته هر شرکت می تواند دوره دوازده ماهه متفاوتی را برگزینند.

در دانمارک مالیات دهندگان می بایست اظهارنامه مالیاتی را به صورت آنلاین و الکترونیکی تحویل دهند و تنها تا شش ماه بعد از سال مالیاتی  فرصت دارند و پس از آن مشمول مجازات و جریمه خواهند شد.

اخذ ویزای کشور دانمارک با ثبت شرکت

در کشور دانمارک، دولت به شدت از طرح های نوآورانه و ایجاد کننده مشاغل بیشتر حمایت می کند. این موضوع ثبت شده تا کارآفرینان به ثبت شرکت در دانمارک علاقه مند شوند. کشورهای حوزه اتحادیه اروپا می‌توانند در کشور دانمارک آزادانه فعالیت کنند اما سایر کشورها باید برای ثبت شرکت، باید درخواست اقامت دانمارک نمی دهد.

برای این که در این کشور شرکت خود را به ثبت برسانید باید حدود هشت روز پیش از راه اندازی شرکت به صورت کاملا رسمی فعالیت های خود را انجام داده و اسناد لازم را ارائه نمایید. بعد از مهاجرت به دانمارک شما ویزای موقت دریافت خواهید کرد که قابل تمدید است. با گذشت پنج سال و وجود برخی شرایط دیگر شما اقامت دائم دانمارک را دریافت می نمایید.

افرادی که از طریق ثبت شرکت در دانمارک برای مهاجرت اقدام می کنند، لازم است بدانند که، ثبت شرکت در واقع زیر مجموعه سرمایه گذاری می‌باشد و به همین جهت شاخص و عوامل اقتصادی مختص به خود را دارد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نرخ ریسک مصادره اموال

بسیاری از کشورها این نرخ را برای جذب سرمایه گذاران در حد پایین نگه می دارند و دانمارک نیز از این مورد مستثنی می باشد.

نرخ کنترل فساد

در دانمارک نیز تلاش همواره بر این است که فساد در هر حوزه ای تحت کنترل باشد و دولت این کشور همواره علاوه بر شهروندان، از اتباع خارجی خود نیز حمایت می کند.

نرخ کیفیت رضایتی

دولت دانمارک نشان داده که می تواند در حوزه پیشرفت اقتصادی، علاوه بر تنظیم قانون، از آن حمایت نماید. به دلیل وجود حد مطلوب در این نرخ، تمایل سرمایه گذار نیز برای ثبت شرکت بیشتر شده است.

سخن نهایی

 سرمایه گذاران خارجی که برای کسب ویزای کشور دانمارک اقدام به ثبت شرکت می نمایند در جریان هستند که این کشور به دلیل داشتن بسیاری از مزایا در ردیف کشورهای بسیار برتر اروپایی قرار گرفته است.این موقعیت بسیار عالی، در کنار دارا بودن نیروی متخصص، کیفیت زندگی بالا، عدم وجود بوروکراسی و بسیاری دلیل های دیگر باعث گردیده مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت یکی از راههای پرطرفدار گردد. البته هر کاری قواعد و قوانین خاص خود را دارد که تنها یک مجموعه متخصص نسبت به تمام آن آگاهی و اطلاعات به روز دارد. پس در این راه تجربه آنها را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در دانمارک می توانید با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی اندیشه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search

درخواست مشاوره تخصصی

شروع به تایپ کنید تا مقاله های مورد نظر خود را ببینید.

برای دریافت مشاوره مهاجرتی فرم زیر را پر کنید.